close
متخصص ارتودنسی
تبليغاتclose

مرورگر


 • شماره پيامک سايت : ...

 • ايدي ياهو مدير: ...
 • توضيحات توضيحات توضيحات توضيحات توضيحات توضيحات

  مطالب جديد

  مطالب پربازديد

  لینک باکس ZNT

  اخرين مطالب ارسال شده تالار

  مرورگر وب جدید گوگل کروم از شاخص های امنیتی مهمی برخوردار است که باعث می شود گوگل از این نظر آنرا با مرورگر اپل سفری، موزیلا فایرفاکس و نسخه جدید اینترنت اکسپلورر مقایسه کند.مرورگر کروم از چهارچوب مشابه دیگر مرورگر ها بهره برده است. بویژه در استفاده از تکنیک تهیه لیست سیاه از سایت های مخرب و روش گشت وب سایت ها در پشت لایه های امنیتی از جمله درون "جعبه شنی" و مرور ناشناس اینترنت. گوگل با ارائه گوگل کروم وارد بازار مرورگرهای وب شده است که هنوز انحصار آن در دست مایکروسافت اینترنت اکسپلورر می باشد. اما آیا این تفاوت های امنیتی کروم باعث می شود این مرورگر در جلوه کاربران متمایز ظاهر شود؟ گوگل کروم از قابلیتی معرفی شده در Internet Explorer 8 بهره می برد با نام مرور نا شناس (Incognito) که اجازه میدهد کاربر در این وضعیت با مرور وب سایت ها هیچ رد پایی از خود بر جای نگذارد حتی فایل های کوکی فقط تا هنگام باز بودن پنجره جست و جو در سیستم زنده خواهند بود.همچنین در لایه بعدی امنیتی گوگل تصمیم گرفته است که از ترجمه صفحات در جعبه شنی (sand box rendering) استفاده کند. این جعبه شنی در واقع به مفهوم ساده به معنی آن است که هنگامیکه یک مهاجم سعی می کند به درون مرورگر نفوذ کند و بتواند از طریق آن به فایل های سیستمی و ریجستری دسترسی پیدا کند، مرورگر در وضعیت جعبه شنی کار را برای مهاجم سخت تر می کند زیرا وی میبایست اکنون راهی نیز برای دور زدن جعبه شنی فراهم کند. به این طریق که جهبه شنی از ترجمه و تغییر فایل ها توسط موتور نمایش دهنده صفحات وب جلوگیری می کند و از دخالت بیرونی در ریجستری، فایل های سیستمی و هر خواندن و نوشتن دیگری از روی فایل های مهم ممانعت می کند. اجرای هر Tab در مرورگر Chrome باعث خواهد شد که هر اپلیکیشن وب در پنجره جعبه شنی مخصوص به خود باز شود و در لایه امنیتی از دخالت مرورگر در فایل های حساس سیستم جلوگیری می شود. حتی فایل های اضافه شونده (Plug-ins) نیز در محیط دیگر حافظه Sand Box بصورت امن اجرا می شوند. اما هنوز با وجود رقابت مرورگر ها برای تامین محیطی امن تر برای کاربران، گوگل کروم شاید نتواند با وجود ارائه نسخه Internet Explorer9.0، نسخه 9 فایرفاکس و اپل سفری محلی جدا برای ارائه خود پیدا کند. در بخش مثبت نگری، گوگل کروم کاملاً کد باز (open source) ارائه شده است تا هر متخصص امنیت و کارشناس برنامه نویس بتواند در بهبود برنامه نویسی این مرورگر خود را سهیم کند. بنابراین تجهیز امنیتی گوگل کروم با سرمایه مناسب گوگل و توسعه گری کدباز در دسترس می باشد. اما آیا مرورگر فایرفاکس این برتری را در گذشته به کاربران معرفی نکرد؟
  گوگل ادعا کرده است که مرورگر جدیدش بسیار سریعتر و قابل‌اطمینان تر از هر مرورگر دیگر تا به امروز است. نکته جالبی که در مورد این مرورگر وجود دارد این است که هر برگه (tab) پردازش جدای از دیگری دارد و در صورت کرش کردن یک صفحه، بقیه صفحات جدا گانه بارگذاری می‌شوند و کل مرورگر هنگ نمی‌کند. همچنین این مروگر تحت موتور جاوا اسکریپت V8 اجرا می‌شود.

  ويژگي هاي كليدي اين نرم افزار Google Chrome:
  - سرعت بالا در بارگزاري صفحات
  - داراي قابليت ‏Tabbed Browsing ( باز شدن تمام صفحات در يك صفحه )
  - امنيت بالا در محيط نا امن اينترنت
  - جلوگبري از خطرات احتمالي Spy-Ware ها و دزدان
  - جلوگيري از باز شدن صفحات تبليغاتي بي مورد( Popup - bloker )
  - محافظت از پسوردها و رمز هاي عبور خصوصي و امنيتي
  - زيبايي در طراحي
  - داراي پوسته هاي مختلف
  - پشتيباني از تمام نسخه هاي ويندوز از جمله ويندوز محبوب 7
  - و ...


  مرورگر وب جديد 'گوگل کروم' از شاخص هاي امنيتي مهمي برخوردار است که باعث مي شود گوگل از اين نظر آنرا با مرورگر اپل سفري، موزيلا فايرفاکس و نسخه جديد اينترنت اکسپلورر مقايسه کند.مرورگر کروم از چهارچوب مشابه ديگر مرورگر ها بهره برده است. بويژه در استفاده از تکنيک تهيه ليست سياه از سايت هاي مخرب و روش گشت وب سايت ها در پشت لايه هاي امنيتي از جمله درون "جعبه شني" و مرور ناشناس اينترنت. گوگل با ارائه گوگل کروم وارد بازار مرورگرهاي وب شده است که هنوز انحصار آن در دست مايکروسافت اينترنت اکسپلورر مي باشد. اما آيا اين تفاوت هاي امنيتي کروم باعث مي شود اين مرورگر در جلوه کاربران متمايز ظاهر شود؟ گوگل کروم از قابليتي معرفي شده در Internet Explorer 8 بهره مي برد با نام مرور نا شناس (Incognito) که اجازه ميدهد کاربر در اين وضعيت با مرور وب سايت ها هيچ رد پايي از خود بر جاي نگذارد حتي فايل هاي کوکي فقط تا هنگام باز بودن پنجره جست و جو در سيستم زنده خواهند بود.همچنين در لايه بعدي امنيتي گوگل تصميم گرفته است که از ترجمه صفحات در جعبه شني (sand box rendering) استفاده کند. اين جعبه شني در واقع به مفهوم ساده به معني آن است که هنگاميکه يک مهاجم سعي مي کند به درون مرورگر نفوذ کند و بتواند از طريق آن به فايل هاي سيستمي و ريجستري دسترسي پيدا کند، مرورگر در وضعيت جعبه شني کار را براي مهاجم سخت تر مي کند زيرا وي ميبايست اکنون راهي نيز براي دور زدن جعبه شني فراهم کند. به اين طريق که جهبه شني از ترجمه و تغيير فايل ها توسط موتور نمايش دهنده صفحات وب جلوگيري مي کند و از دخالت بيروني در ريجستري، فايل هاي سيستمي و هر خواندن و نوشتن ديگري از روي فايل هاي مهم ممانعت مي کند. اجراي هر Tab در مرورگر Chrome باعث خواهد شد که هر اپليکيشن وب در پنجره جعبه شني مخصوص به خود باز شود و در لايه امنيتي از دخالت مرورگر در فايل هاي حساس سيستم جلوگيري مي شود. حتي فايل هاي اضافه شونده (Plug-ins) نيز در محيط ديگر حافظه Sand Box بصورت امن اجرا مي شوند. اما هنوز با وجود رقابت مرورگر ها براي تامين محيطي امن تر براي کاربران، گوگل کروم شايد نتواند با وجود ارائه نسخه Internet Explorer9.0، نسخه 9 فايرفاکس و اپل سفري محلي جدا براي ارائه خود پيدا کند. در بخش مثبت نگري، گوگل کروم کاملاً کد باز (open source) ارائه شده است تا هر متخصص امنيت و کارشناس برنامه نويس بتواند در بهبود برنامه نويسي اين مرورگر خود را سهيم کند. بنابراين تجهيز امنيتي گوگل کروم با سرمايه مناسب گوگل و توسعه گري کدباز در دسترس مي باشد. اما آيا مرورگر فايرفاکس اين برتري را در گذشته به کاربران معرفي نکرد؟
  گوگل ادعا کرده است که مرورگر جديدش بسيار سريعتر و قابل‌اطمينان تر از هر مرورگر ديگر تا به امروز است. نکته جالبي که در مورد اين مرورگر وجود دارد اين است که هر برگه (tab) پردازش جداي از ديگري دارد و در صورت کرش کردن يک صفحه، بقيه صفحات جدا گانه بارگذاري مي‌شوند و کل مرورگر هنگ نمي‌کند. همچنين اين مروگر تحت موتور جاوا اسکريپت V8 اجرا مي‌شود.
  ويژگي هاي كليدي اين نرم افزار Google Chrome:
  - سرعت بالا در بارگزاري صفحات
  - داراي قابليت ‏Tabbed Browsing ( باز شدن تمام صفحات در يك صفحه )
  - امنيت بالا در محيط نا امن اينترنت
  - جلوگبري از خطرات احتمالي Spy-Ware ها و دزدان
  - جلوگيري از باز شدن صفحات تبليغاتي بي مورد( Popup - bloker )
  - محافظت از پسوردها و رمز هاي عبور خصوصي و امنيتي
  - زيبايي در طراحي
  - داراي پوسته هاي مختلف
  - پشتيباني از تمام نسخه هاي ويندوز از جمله ويندوز محبوب 7
  - و ...

  بالاخره پس از مدت ها انتظار جديدترين و جذاب ترين نسخه از مرورگر Opera رسما رونمايي شد ؛ مرورگري كه امروز به عنوان يکي از قدرتمندترين و سريع ترين مرورگرها دنيا شناخته مي شود. جديدترين آمار رسمي از آزمايشگاه هاي مختلف نشان دهنده اين مطلب است كه Opera با ارائه اين نسخه توانسته عنوان سريع ترين مرورگر را از آن خود كند. مرورگري كه علاوه بر سرعت بالا در گشودن صفحات وب از واسط كاربري فوق العاده جذابي بهره مي برد كه براي اولين بار است كه در مرورگرها چنين محيطي به نمايش در مي آيد. Opera جديدترين نسخه مرورگر اپرا مي باشد. اين مرورگر با سرعت باور نکردني صفحات اينترنت را براي شما بار گذاري مي کند.در مرورگر اپرا، ابتدا متن سايت بارگذاري مي شود و سپس بتدريج عکس ها بارگذاري مي شوند، به علاوه اينکه عکس ها اول به صورت کامل با کيفيت کم نمايان مي شوند و رفته رفته بر کيفيت عکس افزوده مي شود.اپرا (Opera) تمام محدوديت هاي همچون جلوگيري از راست کليک، جلوگيري از مشاهده سورس صفحه، جلوگيري از انتخاب متن و ... همه را از پيش پاي شما بر مي دارد و شما را قادر مي سازد با دستي کاملاً باز به جستجو و گشت و گذار در وب بپردازيد. اين که در اين در ميان کثرت نرم افزارهاي وب گردي کدام يک را انتخاب کنيم کمي سخت به نظر مي رسد . هر يک از اين نرم افزار ها قابليت هايي دارند که مي تواند دليل برتري آن باشد. اما هر کاربري با توجه به اهداف خود از وب گردي به دنبال مرورگري مي رود. در ميان اين اين مرورگر ها چندتايي هستند که بين همه محبوب و معروف مي باشند . يکي از اين اين مرورگرها که هواخواهان زيادي دارد Opera نام گرفته است. مرورگري با کامل ترين امکانات که در خود جاي داده است مي تواند هرکاربري را به سمت خود جذب نمايد. Opera در سال 1995 با به اتمام رسيدن يک پروژه که در سال 1994 شروع شده بود رسما به دنياي مرورگرها پيوست و حالا کاربران پس از 16 سال از جديدترين نسخه آن با بالاترين کارآيي ها بهره مي برند. Opera به چند دليل عمده است که معروف و محبوب تر شده است. سرعت بالا در بازکردن صفحات وب و مخصوصا تصاوير باعث شده کاربراني که به دقايق استفاده از اينترنت هم اهميت مي دهند از اين مرورگر استفاده نمايند.ساده بودن در عين زيبايي بسيار در جلب نظر کاربران اهميت دارد که Opera توانسته با طرحي ساده اما زيبا جاي خود را مستحکم تر نمايد.

  قابليت هاي ديگر را مي توان در چند مورد به طور خلاصه ذکر نمود : 
  Tab Browsing که براي سرعت کار اهميت بسياري دارد، جلوگيري از باز شدن صفحات Pop-up، جستجو در ميان چندين سايت معروف تنها با يک انتخاب و يک کليک، Speed Dial که نوعي BookMark محسوب مي شود اما با قابليت نمايش طرحي از Bookmark ها، فيد خوان هاي حرفه اي و ... تنها بخشي از اين مرورگر انتخاب مي شوند.
  دليل اين که مرورگر Opera عکس ها را با سرعتي نسبتا بالاتر از ديگر مرورگر ها باز مي نمايد اين است که Opera عکس ها را به صورت فريم به فريم يا به عبارت ديگر بخش بخش باز مي کند که با اين ترفند سرعت تا حد زيادي افزايش پيدا مي کند. 
  اما نکته ي بسيار مهم و جالبي بايد در مورد Opera ذکر شود . حتي آخرين نسخه از اين مرورگر روي رايانه هاي 386 و با حافظه يا همان رم در حدود 6 مگابايت هم سازگاري دارند. 
  براي آن ها که زمان در اينترنت برايشان اهميت زيادي دارد ما آخرين نسخه از مرورگر معروف Opera را پيشنهاد مي کنيم .

  قابليت هاي کليدي نرم افزار Opera v11.61 Build 1250 Final:
  - سرعت بسيار بالا در بارگذاري صفحات وب
  - قابليت Tab Browsing
  - نمايش Speed Dial براي نمايش طرحي از Bookmark ها
  - دانلود منيجر قدرتمند
  - سرعت بسيار بالا در بارگذاري عکس ها
  - امکانات اضافه نظير نمايش آب هوا ، ساعت هاي زيبا
  - Mail و Chat در سايت Opera 
  - pop-up blocking براي رهايي از پنجره هاي مزاحم پاپ-آپ
  - پشتيباني از دريافت فايلهاي بزرگتر از ? گيگابايت
  - پشتيباني کامل از تمامي فرمت هاي صفحات وب نظير php ، Asp و HTML
  - پشتيباني از زبان هاي مختلف و همچنين زبان شيرين پارسي
  - پشتيباني از اکثر پلاگين هاي موجود نظير Windows Media Player
  - برطرف شدن اشکالات مربوط به FTP PASV
  - نحوه برقراري ارتباط با خدمات سايت Flickr بهبود يافته است
  - امکان نمايش فيلم هاي موجود در سايت يو تيوب در حالت FullScreen
  - امکان دانلود Torrent در قسمت BitTorrent
  - هماهنگي کامل با اکثر نرم افزار هاي مديريت دانلود
  - امنيت بالا در حفظ رمز هاي شخصي کاربران
  - پوسته هاي بسيار زيبا براي سليقه هاي متفاوت
  - پشتيباني کامل از تمامي نسخه هاي ويندوز از جمله ويندوز محبوب 7 
  - و ...

   طريقه فعالسازي :
  - پس از دانلود برنامه توسط نرم افزار WinRar فايلها را از حالت فشرده شده خارج نماييد.
  - نرم افزار به صورت رايگان بوده و نيازي به کرک ندارد.


   دانلود Mozilla Firefox 13.0 Final مرورگر اینترنتی فایر فاکس

  طبق آن چیزی که پیش بینی می شد تنها پس از چند ماه از ارائه نسخه 4 از نرم افزار Mozilla Firefox ، شرکت سازنده سیاست هایش را تغییر داده و در طول هر چند هفته  نسخه ی جدیدی از مرورگر محبوب خود را تولید می کند. نسخه جدید به تازگی ارائه شده است و پیش بینی می شود تنها در چند هفته آینده نسخه بعدی هم از راه برسد. باید ببینیم سیاست های جدید موزیلا آیا به موفقیت هرچه بیشتر این شرکت خواهد انجامید یا خیر.
  از مدت ها قبل طی پیش بینی هایی که میشد موزیلا قصد داشت تا علاوه بر بهبود سرعت و کارآیی این مرورگر تغییرات زیادی را هم در واسط کاربری دهد تا علاوه بر قدرت و کیفیت کاربران بتوانند با یک واسط کاربری جذاب تر از گذشته به گشت و گذار در اینترنت بپردازند و مطابق همین پیش بینی ها این نسخه مانند همان چیزی که از قبل به واسطه عکس های متعدد به نمایش در آمده بود این نسخه ارائه گردید. نسخه ی جدید به دلیل سازگاری بسیار ویژه ای که با موتورهای پردازشی در کدها به زبان های مختلف دارد با سرعتی بسیار بالاتر صفحات را بارگزاری خواهد کرد و این مورد برای کاربران که به مراتب از سرعت های نسبتا پائین بهره می برند بهترین خبر و هدیه خواهد بود. اما مهم ترین تغییر که همان اعمال تغییرات در واسط کاربری است در بهینه سازی عملکرد ها و همچنین بهبود آن ها نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. سازگاری هرچه بهتر با جاوا و کدهای آن و نسخه 5 از HTML هم از نکات بسیار قابل توجهی است که در نسخه جدید فایرفاکس به چشم می خورد. کش نمودن بخش هایی از سایت ها که اکثر مواقع ثابت هستند برای بارگزاری هرچه سریعتر در دفعات بعدی بازگشایی یکی از جالب ترین نکاتی است که شاید نکته پیچیده ای در آن وجود نداشته باشد اما با همین عمل ساده هم سرعت بسیار بهبود خواهد یافت.
  Mozilla Firefox در این نسخه طرح نوینی از Add-on ها و مدیریت و تنظیمات آن ها را به نمایش گذاشته و طوری عمل نموده که کاربران ساده تر از گذشته بتوانند پلاگین های دلخواه خود را که تعدادشان حالا از هزاران هم فراتر رفته را نصب و با قدرت بیشتری به مرور وب بپردازند. Index کردن DB ها برای کانکت شدن سریعتر به اطلاعات موجود برروی سرورها هم از جالب ترین تکنولوژی هایی است که در این نسخه دیده می شود. عدم Crash شدن های متعدد که به دلایل مختلف در نسخه های قبلی به وجود می آمد در این نسخه دیده می شود به طوری که شاید نسبت به قبل به هیچ وجه موزیلا فایرفاکس Crash نشود یا حداقل تعداد آن ها بسیار پائین باشد. نسخه جدید نسبت به قبل سه قابلیت اصلی را تقویت کرده است ؛ سریعتر شده ، راحت تر قابل استفاده است و بازهم سریعتر عمل می کند ؛ این که سریعتر عمل می کند به این خاطر است که با جاوا و کدهای مربوط به آن بسیار سازگارتر شده است. سازگاری کامل با نسخه 3 از CSS که پایه اصلی طراحی ها در وب است از نکات بسیار مهم و قابل توجه برای کاربران علل الخصوص برنامه نویسان و طراحان وب است. امنیت اطلاعات و مدیریت آن ها نسبت به قابل با کیفیت بیشتری ارائه شده و با توجه به کنترل هایی که کاربران به واسطه این قابلیت ها برروی اطلاعات خود دارند نسخه جدید بسیار ایمن تر از نسخه های قبلی عمل خواهد کرد.
  اما یکی از مهم ترین و موفق ترین قابلیت هایی که در این نسخه از مرورگر روباه بنیاد موزیلا به چشم می خورد پشتیبانی از فرمتی است که برای ویدئوهای تحت وب که کیفیت بسیار بالایی دارند و از فرمتی به نام WebM استفاده می کنند ؛ این قابلیت بسیار مهم به کاربران این اجازه را می دهد که این فرمت ویدئویی آنلاین را به راحتی اجرا کرده و با کیفیت بسیار بالا به نظاره بنشینند ؛ این فرمت که در آینده ای نزدیک بیشتر از آن نام برده خواهد شد علاوه بر کیفیت بالا حجم مناسبی هم برای فایل ها در نظر می گیرد که مطمئنا برای لود صفحات بسیار مناسب تر از بقیه گزینه ها ویدئویی خواهد بود. برای نمونه فایل ویدئویی که از سوی سایت موزیلا برای معرفی این نسخه در نظر گرفته شده است با کیفیت بالای تصاویر که اندازه آن 720*1280 است کمتر از 8 مگابایت حجم دارد در صورتی که همین کیفیت بالای تصاویر اگر با فرمت های دیگر تعریف می شد به مراتب حجم بیشتری را طلب می کرد.
  نسخه جدید از Mozilla Firefox از وب سايت قدرتمند آسان دانلود آماده دانلود شده است ؛ نسخه فارسی در ادامه برای دانلود کاربران عزیز فارسی زبان قرار گرفت. هرچند طبق زمابندی های جدید موزیلا ، قرار است نسخه های بعدی تنها طی چند ماه آینده رونمایی شوند اما همین نسخه جدید هم می تواند گام بلندی برای پیروزی بر IE بردارد.

  قابلیت های کلیدی نرم افزار Mozilla Firefox:
  - واسط کاربری جدید و جذاب تر نسبت به قابل
  - سرعت بسیار بالا در بارگزاری صفحات وب
  - داراي قابليت ‏Tabbed Browsing (باز شدن تمام صفحات در يك صفحه)
  - امنيت بالا در محيط نا امن اينترنت
  - جلوگبري از خطرات احتمالي Spy-Ware ها و دزدان
  - جلوگيري از باز شدن صفحات تبليغاتي بي مورد(Popup - bloker)
  - محافظت از پسوردها و رمز هاي عبور خصوصي و امنيتي
  - مدیریت حرفه ای تر Add-on ها
  - استفاده ساده تر از نرم افزار
  - پشتیبانی از HTML نسخه 5
  - پشتیبانی از نسخه 3 CSS
  - امکان سازگاری با فرمت ویدئویی WebM
  - کاهش بسیار محسوس Crash ها در استفاده از این نسخه
  - سازگاری مثال زدنی با جاوا اسکریپت برای بارگزاری هرچه بهتر صفحات
  - آنلاین بودن همیشگی و عدم قطع شدن سوکت های ارتباطی (اجرای بهتر بازی ها و چت کردن)
  - امکان نمایش تمام صفحه ویدئوها
  - امکان مشاهده آفلاین صفحات از قبل کش شده
  - کش بخش هایی از سایت ها که معمولا ثابت هستند
  - انعطاف پذیری بسیار بالای نرم افزار در مواجه با سلایق مختلف
  - سازگاری با نسخه های مختلف ویندوز از جمله ویندوز محبوب 7
  - و ... 


  طبق آن چیزی که پیش بینی می شد تنها پس از چند ماه از ارائه نسخه 4 از نرم افزار Mozilla Firefox ، شرکت سازنده سیاست هایش را تغییر داده و در طول هر چند هفته  نسخه ی جدیدی از مرورگر محبوب خود را تولید می کند. نسخه جدید به تازگی ارائه شده است و پیش بینی می شود تنها در چند هفته آینده نسخه بعدی هم از راه برسد. باید ببینیم سیاست های جدید موزیلا آیا به موفقیت هرچه بیشتر این شرکت خواهد انجامید یا خیر.
  از مدت ها قبل طی پیش بینی هایی که میشد موزیلا قصد داشت تا علاوه بر بهبود سرعت و کارآیی این مرورگر تغییرات زیادی را هم در واسط کاربری دهد تا علاوه بر قدرت و کیفیت کاربران بتوانند با یک واسط کاربری جذاب تر از گذشته به گشت و گذار در اینترنت بپردازند و مطابق همین پیش بینی ها این نسخه مانند همان چیزی که از قبل به واسطه عکس های متعدد به نمایش در آمده بود این نسخه ارائه گردید. نسخه ی جدید به دلیل سازگاری بسیار ویژه ای که با موتورهای پردازشی در کدها به زبان های مختلف دارد با سرعتی بسیار بالاتر صفحات را بارگزاری خواهد کرد و این مورد برای کاربران که به مراتب از سرعت های نسبتا پائین بهره می برند بهترین خبر و هدیه خواهد بود. اما مهم ترین تغییر که همان اعمال تغییرات در واسط کاربری است در بهینه سازی عملکرد ها و همچنین بهبود آن ها نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. سازگاری هرچه بهتر با جاوا و کدهای آن و نسخه 5 از HTML هم از نکات بسیار قابل توجهی است که در نسخه جدید فایرفاکس به چشم می خورد. کش نمودن بخش هایی از سایت ها که اکثر مواقع ثابت هستند برای بارگزاری هرچه سریعتر در دفعات بعدی بازگشایی یکی از جالب ترین نکاتی است که شاید نکته پیچیده ای در آن وجود نداشته باشد اما با همین عمل ساده هم سرعت بسیار بهبود خواهد یافت.
  Mozilla Firefox در این نسخه طرح نوینی از Add-on ها و مدیریت و تنظیمات آن ها را به نمایش گذاشته و طوری عمل نموده که کاربران ساده تر از گذشته بتوانند پلاگین های دلخواه خود را که تعدادشان حالا از هزاران هم فراتر رفته را نصب و با قدرت بیشتری به مرور وب بپردازند. Index کردن DB ها برای کانکت شدن سریعتر به اطلاعات موجود برروی سرورها هم از جالب ترین تکنولوژی هایی است که در این نسخه دیده می شود. عدم Crash شدن های متعدد که به دلایل مختلف در نسخه های قبلی به وجود می آمد در این نسخه دیده می شود به طوری که شاید نسبت به قبل به هیچ وجه موزیلا فایرفاکس Crash نشود یا حداقل تعداد آن ها بسیار پائین باشد. نسخه جدید نسبت به قبل سه قابلیت اصلی را تقویت کرده است ؛ سریعتر شده ، راحت تر قابل استفاده است و بازهم سریعتر عمل می کند ؛ این که سریعتر عمل می کند به این خاطر است که با جاوا و کدهای مربوط به آن بسیار سازگارتر شده است. سازگاری کامل با نسخه 3 از CSS که پایه اصلی طراحی ها در وب است از نکات بسیار مهم و قابل توجه برای کاربران علل الخصوص برنامه نویسان و طراحان وب است. امنیت اطلاعات و مدیریت آن ها نسبت به قابل با کیفیت بیشتری ارائه شده و با توجه به کنترل هایی که کاربران به واسطه این قابلیت ها برروی اطلاعات خود دارند نسخه جدید بسیار ایمن تر از نسخه های قبلی عمل خواهد کرد.
  اما یکی از مهم ترین و موفق ترین قابلیت هایی که در این نسخه از مرورگر روباه بنیاد موزیلا به چشم می خورد پشتیبانی از فرمتی است که برای ویدئوهای تحت وب که کیفیت بسیار بالایی دارند و از فرمتی به نام WebM استفاده می کنند ؛ این قابلیت بسیار مهم به کاربران این اجازه را می دهد که این فرمت ویدئویی آنلاین را به راحتی اجرا کرده و با کیفیت بسیار بالا به نظاره بنشینند ؛ این فرمت که در آینده ای نزدیک بیشتر از آن نام برده خواهد شد علاوه بر کیفیت بالا حجم مناسبی هم برای فایل ها در نظر می گیرد که مطمئنا برای لود صفحات بسیار مناسب تر از بقیه گزینه ها ویدئویی خواهد بود. برای نمونه فایل ویدئویی که از سوی سایت موزیلا برای معرفی این نسخه در نظر گرفته شده است با کیفیت بالای تصاویر که اندازه آن 720*1280 است کمتر از 8 مگابایت حجم دارد در صورتی که همین کیفیت بالای تصاویر اگر با فرمت های دیگر تعریف می شد به مراتب حجم بیشتری را طلب می کرد.
  نسخه جدید از Mozilla Firefox از وب سايت قدرتمند آسان دانلود آماده دانلود شده است ؛ نسخه فارسی در ادامه برای دانلود کاربران عزیز فارسی زبان قرار گرفت. هرچند طبق زمابندی های جدید موزیلا ، قرار است نسخه های بعدی تنها طی چند ماه آینده رونمایی شوند اما همین نسخه جدید هم می تواند گام بلندی برای پیروزی بر IE بردارد.

  قابلیت های کلیدی نرم افزار Mozilla Firefox:
  - واسط کاربری جدید و جذاب تر نسبت به قابل
  - سرعت بسیار بالا در بارگزاری صفحات وب
  - داراي قابليت ‏Tabbed Browsing (باز شدن تمام صفحات در يك صفحه)
  - امنيت بالا در محيط نا امن اينترنت
  - جلوگبري از خطرات احتمالي Spy-Ware ها و دزدان
  - جلوگيري از باز شدن صفحات تبليغاتي بي مورد(Popup - bloker)
  - محافظت از پسوردها و رمز هاي عبور خصوصي و امنيتي
  - مدیریت حرفه ای تر Add-on ها
  - استفاده ساده تر از نرم افزار
  - پشتیبانی از HTML نسخه 5
  - پشتیبانی از نسخه 3 CSS
  - امکان سازگاری با فرمت ویدئویی WebM
  - کاهش بسیار محسوس Crash ها در استفاده از این نسخه
  - سازگاری مثال زدنی با جاوا اسکریپت برای بارگزاری هرچه بهتر صفحات
  - آنلاین بودن همیشگی و عدم قطع شدن سوکت های ارتباطی (اجرای بهتر بازی ها و چت کردن)
  - امکان نمایش تمام صفحه ویدئوها
  - امکان مشاهده آفلاین صفحات از قبل کش شده
  - کش بخش هایی از سایت ها که معمولا ثابت هستند
  - انعطاف پذیری بسیار بالای نرم افزار در مواجه با سلایق مختلف
  - سازگاری با نسخه های مختلف ویندوز از جمله ویندوز محبوب 7
  - و ... 


  .:: عکس هاي ارسالي شما دوستان ::.

  براي ديدن عکس ها در اندازه واقعي رو عکس مورد نظر کليک کنيد